הודפס מאתר הבית הפיננסי - www.TFH.co.il

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות, מומלץ לבחור בחברה מוכרת וחזקה בתחום. חברה מוכרת ברמת הפעילות גבוהה כוחה בשוק הינו חזק והתנאים שתוכל להשיג עבורכם הם הטובים יותר.

פורטל הבית הפיננסי | 20.07.2010
תגיות : יועץ משכנתאות, יועץ משכנתא, מחשבון משכנתא, משכנתא, ריבית משכנתא.

רבים מאיתנו נחשפים לתשדירי פרסום כאלה ואחרים בנושא המשכנתא, העומדים על הקלות שבלקיחת הלוואה ולפעמים אנו שוכחים את גובהה הסכום, גודל האחריות ואורך תקופת ההתחייבות שאליה אנו צועדים. בישראל ישנה רווחה כוללת של תחושת עשה זאת בעצמך, תחושה שהבנקים זורעים ותומכים מאחר והמרווחים העיקרים מהבורות של הציבור הרחב הם הבנקים.

תפקידו של יועץ המשכנתא

תפקידו של יועץ משכנתאות מתחלק לשניים :
1. בניית ההלוואה - לבנות עבורנו את המשכנתא המותאמת והחסכונית ביותר עבורנו.
2. ניהול ההלוואה - לנהל עבורנו את רכישת הדירה / מיחזור ההלוואה בצורה הטובה ביותר.

בניית ההלוואה נכונה הינה אבן היסוד של הלוואת המשכנתא, כולנו יכולים להביט אל ריביות הבנקים ולנסות להשוות ובסופו של דבר לבחור את ריבית משכנתא הזולה ביותר עבורנו. הבעיה היא שאיננו לגמרי מבינים ממה מורכבת הריבית... אם הריבית היא צמודה אז יש צורך להוסיף לה את המדד ? אם הריבית משתנה אז לפי אילו משתנים אג"ח / מק"מ / עוגן ? מה המרווח המינימאלי שהבנק יכול לדרוש ? כל אלה הם שאלות חשובות שלרוב אין למצוא להם מענה בבנקים. בנושא זה יש משפט שאני נוהג לצטט " זה לא מספיק לדעת להתמקח צריך לדעת על מה להתמקח ".

ניהול הלוואה הוא חלק בלתי נפרד מבניית ההלוואה, אשר מבטיח את קבלת הכסף מין הבנק. יש לזכור שבעסקת רכישת הדירה ישנם שלושה צדדים : 1. הרוכשים 2. המוכרים 3. הבנק (מיחזור הנושא הוא פשוט יותר). המוכרים מתחייבים למכור את הדירה והרוכשים מתחייבים לשלם, אני מדגיש זאת בכוונה מתחייבים לשלם. ההתחייבות הזאת היא לרוב כפולה הרוכשים מתחייבים לשלם מכיסם ומהלוואת המשכנתא. שאלת המיליון הדולר היא האם לבנק יש חלק בהתחייבות זו ? התשובה היא לא !! הבנק אינו מחייב להעביר תשלום למוכר עד אשר מוצאו כול ההליכים והפרוצדורות אשר הבנק מצא לנכון. כלומר שמועד העברת הכספים הוא אומנם מחייב אתכם לשלם אך אינו מחייב את הבנק, במקרים לא נעימים של אי העברת תשלום אתם עלולים לשלם מאות שקלים פר יום בגין איחור בתשלום.

יועץ משכנתא חייב להיות בלתי תלוי

חשוב לשאול ולברר שיועץ המשכנתאות שאיתו אתם נפגשים עובד עם כל הבנקים ואינו משויך לבנק כזה ואחר. אחד מנקודות החוזק של היועץ הוא ראיה כוללת של השוק, ככול שראיה זאת רחבה יותר תוכלו לקבלת תמורה טובה יותר עבור כספיכם.

יועץ משכנתא ולא עורך דין

תמיד חשוב לא לערבב בין בעלי המקצוע, עורך דין בעסקאות נדל"ן מקומו בעריכת חוזים בעוד שכלכלן / יועץ משכנתאות מקומם בהתנהלות אל מול הבנק. תנסו להימנע לבעלי מקצוע אשר מנסים להחזיק בשני כובעים, לרוב דבר אחד בא על חשבון השני.

חברה אמינה וחזקה

מומלץ לבחור את יועץ המשכנתאות שלכם מתוך חברה מוכרת וחזקה בתחום. החברה מוכרת ברמת הפעילות גבוהה כוחה בשוק הינו חזק יותר והתנאים שתוכל להשיג עבורכם הם טובים יותר. מומלץ לבקש ח.פ החברה (מספר חברה) ולבדוק ברשם החברות שהחברה אכן קיימת, לצערנו הרב ישנם מספר רב של שחקנים בשוק אשר מתחזים להיות חברות בכדי להעניק ללקוח תחושה מטעה של ביטחון.

יועץ טוב חוסך לכם זמן וכסף

התנהלות מול הבנק הינה מסורבלת ולא קלה בכלל, בייחוד שמדובר בהתמחרות של משכנתאות בין כמה בנקים. מספיק לנסות להשיג את הפקידה בטלפון בכדי להבין שהבנקים עמוסים ואינם בנויים לתת שירות טוב בערוץ ישיר. יועץ משכנתאות טוב יחסוך לכם את ההתנהלות אל מול הבנקים וידע אילו תנאים לדרוש מהם בכדי שאתם תוכל לקבל גם שירות ברמה גבוהה וגם חיסכון משמעותי של בין 5% - 10% בהחזר משכנתא.

הניחו את הגאווה בצד וקחו יועץ המשכנתא

תמיד בסוף נשאלת השאלה למה לא לבד, למה לא לקחת תרמיל ומקל ולטייל בין הבנקים ברחבי ישראל לנהל את ההלוואה בעצמנו. השאלה הגדולה שאנו צרכים לשאול את עצמנו היא אולי קצת הפוכה... האם היה לנו 1,000,000 ש"ח להשקעה האם הינו לוקחים החלטה היכן להשקיע את הכסף לבד ? ולא מייעצים עם בעל מקצוע ? יכול להיות שמאחר והכסף שאנו מקבלים מהבנק אינו באמת שלנו אנו נוטים להתייחס אליו יותר בקלות דעת .
"חכמינו זיכרונם לברכה מספרים על יהודי פשוט שרצה להיכנס לעולם העסקים, מכיוון לא ידע את עולם העסקים לקח את עצתו של הרב, בעזרת עצתו של הרב הפך להיות האיש עשיר ככורח".

 

כתבות נוספות בנושא משכנתא:

הסדרת פעילות יועצי המשכנתאות הסדרת פעילות יועצי המשכנתאות
הבנקים למשכנתאות החלו לראיין את יועצי משכנתאות העצמאיים כתנאי לעבודה עם הבנק היועצים נדרשים לעבור ראיון אישי עם נציג בכיר בבנק וכן למלא שאלון וזאת כדי לנפות יועצים בעייתיים וחסרי ניסיון
באדיבות כהן יצחק 26/06/2017
 
איך נשלם פחות על המשכנתא ? איך נשלם פחות על המשכנתא ?
כולנו היינו מעדיפים לשלם כמה שפחות על המשכנתא, אין ספק, אבל איך עושים את זה, איך אפשר לדעת כמה נשלם בסופו של דבר, והאם התנאים המסלולים והריביות שקיבלנו , אכן אטרקטיביים ?, במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר צעדים שיוזילו לכם משמעותית את הריביות, ואת עלות המשכנתא
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 13/9/2016
 
מה עדיף, לקנות או לשכור ? מה עדיף, לקנות או לשכור ?
ההתלבטות המוכרת שמעסיקה את מרבית הזוגות הצעירים בישראל, היא האם כדאי לקנות דירה או להמשיך לשכור דירה, , במאמר זה נסקור את היתרונות והחסרונות העיקריים בכל אופציה, רכישה או שכירות.
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 6/9/2016
 


כתבות וידאו בנושא משכנתא:

מחזור משכנתא מחזור משכנתא
הבית הפיננסי  |  6.11.2012  |  03:29
 
סיפור ההצלחה שלי סיפור ההצלחה שלי
שירות חדש מבית חברת הבית הפיננסי. אשר כולל את כל השירותים הפיננסיים במקום אחד
הבית הפיננסי  |  6.11.2012  |  01:20
 
עד מיליון שקל - אבל במרכז עד מיליון שקל - אבל במרכז
רוב הזוגות הצעירים בישראל עדיין מתקשים למצוא את ההון הנדרש לרכישת דירה, בטח ובטח במרכז. האפשרויות לרכישת דירה במחיר שלא עובר את מיליון השקלים אמנם מצומצמות, אבל קיימות
תוכנית חיסכון TV  |  24.05.2012  |  05:51
 

שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה