הודפס מאתר הבית הפיננסי - www.TFH.co.il

מדד המחירים לצרכן

פורטל הבית הפיננסי |
תגיות : מדד המחירים לצרכן, מדד, אינפלציה.

מהו מדד המחירים לצרכן ומה הוא כולל?

כמידי חודש הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בודקת כמה עולה "סל" מוצרים ושירותים, סל שאמור לשקף את ההוצאה הממוצעת של משקי הבית העירוניים. הסל כולל מוצרי מזון (בשר, חלב לחם וכו''), פירות וירקות (טריים וקפואים) , דיור (שכר דירה), אחזקת הדירה (חשמל, גז, מסים עירוניים), ריהוט וציוד לבית (כולל ציוד חשמלי), הלבשה והנעלה, בריאות, חינוך תרבות ובידור, תחבורה ותקשורת ושונות (סיגריות, תכשיטים ועוד).

את עלות ה"סל" משווים לעלותו בחודש הקודם, וכך עליית המדד ב 0.4% אחוז (מדד חודש מאי) פירושה התייקרות מחירי המוצרים והשירותים במשך, כפי שמתבטאים ב"סל", ב 0.4% לעומת החודש הקודם.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את מדד המחירים לצרכן מדי חודש, ביום ה-15 לחודש העוקב. סך 12 המדדים בשנה מכונה גובה האינפלציה. מהמדד נגזרות החלטות כלכליות רבות, כמו תוספת היוקר שמשולמת לשכירים (כפיצוי על התייקרות המחירים) וגובה הריבית שקובע נגיד בנק ישראל.

כיצד משפיע המדד על החזר ההלוואה / המשכנתא ?

בהנחה שההלוואה שלנו בנויה ממסלול שבו הקרן צמודה למדד המחירים לצרכן, המשמעות היא, שהקרן מושפעת מעלייה או מירידה של המדד (מושפעת מהאינפלציה באופן ישיר), כאשר המדד עולה הקרן עולה, ולהיפך. (שים לב! אם נקבעה רצפת הצמדה, הקרן לא תרד מעבר לרצפת ההצמדה שנקבעה). למידע נוסף ריבית משכנתא.

לרשימת המאמרים המלאה בנושא מדד המחירים לצרכן לחץ כאן.
לקבלת טבלת מדד המחירים לצרכן עדכנית לחודש מאי 2011 לחצו על מדד המחירים לצרכן

כתבות נוספות בנושא מדד המחירים לצרכן:

איך נשלם פחות על המשכנתא ? איך נשלם פחות על המשכנתא ?
כולנו היינו מעדיפים לשלם כמה שפחות על המשכנתא, אין ספק, אבל איך עושים את זה, איך אפשר לדעת כמה נשלם בסופו של דבר, והאם התנאים המסלולים והריביות שקיבלנו , אכן אטרקטיביים ?, במאמר זה ריכזנו עבורכם מספר צעדים שיוזילו לכם משמעותית את הריביות, ואת עלות המשכנתא
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 13/9/2016
 
מה עדיף, לקנות או לשכור ? מה עדיף, לקנות או לשכור ?
ההתלבטות המוכרת שמעסיקה את מרבית הזוגות הצעירים בישראל, היא האם כדאי לקנות דירה או להמשיך לשכור דירה, , במאמר זה נסקור את היתרונות והחסרונות העיקריים בכל אופציה, רכישה או שכירות.
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 6/9/2016
 
רכישת דירה ההיבט המשפטי רכישת דירה ההיבט המשפטי
רכישת דירה מהווה את אחת הרכישות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחיי אדם. סכום הרכישה הגבוה, ומשקלן של ההתחייבויות החוזיות והקנייניות בעסקה מחייבים בדיקות משפטיות ותכנוניות מקיפות, יחד עם תכנון מס נכון, טרם התקשרות בהסכם לקניית הדירה.
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 19/2/2017
 
משכנתא דולרית, יתרונות וחסרונות משכנתא דולרית, יתרונות וחסרונות
אחד ממסלולי המשכנתא האפשריים בבנקים השונים הינו מסלול צמוד דולר, מהם היתרונות והחסרונות בסלול זה, למי משתלם להשתמש במסלול זה, והאם זהו מסלול מסוכן? התשובות בכתבה שלפניכם.
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 4/9/2016
 
ביטוח משכנתא עושים בבנק? ביטוח משכנתא עושים בבנק?
האם כדאי לעשות ביטוח משכנתא דרך סוכנות הביטוח של הבנק? חלק מדרישות הבנקים בכל תהליך של הלוואת משכנתא, הם ביטוח חיים וביטוח מבנה, אז ראשית מה המשמעות של ביטוח חיים, ומהי המשמעות של ביטוח מבנה, ולמה בכלל חשוב לבנק שנבטח את עצמנו ?
באדיבות ידידיה רפאלוב ידידיה רפאלוב 9/5/2016
 


כתבות וידאו בנושא מדד המחירים לצרכן:


שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה