תשואות קרנות נאמנות אוגוסט 2010 - מחשבון משכנתא, פנסיה, כלכלת משפחה

הפוך לעמוד הבית  ו  הוסף למועדפים  ו  פרסם אצלנו  ו  אודות  ו  צור קשר ו  Mortgage      
 
חפש ברשת     חפש באתר הבית הפיננסי
 משכנתא 
 | 
 כלכלת משפחה 
 | 
 קופות גמל 
 | 
 שוק ההון 
 | 
 קרנות השתלמות 
 | 
 קרנות נאמנות 
 | 
 תיק השקעות 
 | 
 בנקאות 
 | 
 פנסיה 
 | 
 נדל"ן מניב 
 | 
 TV 
קרן נאמנות
סוגי קרנות נאמנות
תשואות קרנות נאמנות
 

 מאמרי קרן נאמנות  
 
   קרן נאמנות
   סוגי קרנות נאמנות
   תשואות קרנות נאמנות
   סקירת קרנות הנאמנות  
   דירוג קרנות נאמנות
 
 

תשואות קרנות נאמנות אוגוסט 2010

אוגוסט לוהט בתעשיית קרנות הנאמנות: הקרנות המסורתיות עם שיא גיוסים חודשי מאז נובמבר 2009, לאחר כניסת כספים של כ-2.85 מיליארד שקל.

רוני אפטר | 13.09.2010
תגיות : תשואות קרנות נאמנות, קרנות נאמנות, תשואת הקרנות, קרן נאמנות, רוני אפטר.

·         תעשיית הקרנות שוב שוברת שיאים חדשים לאחר גיוס של כ-3.2 מיליארד שקל: הקרנות המסורתיות גייסו כ-2.85 מיליארד שקל , הקרנות הכספיות רשמו גיוס של כ-0.35 מיליארד שקל.

·         קרנות 90/10 "תידלקו" את הגיוסים בקרנות אג"ח חברות וכללי שהסתכמו בכ-2.7 מיליארד שקל – הגיוס החודשי הגבוה ביותר מאז מרץ 2010.

·         באפיק הממשלתי נרשמו גיוסים של כ-0.3 מיליארד שקל בקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד לצד פדיונות של כ-0.5 מיליארד שקל בקרנות השקליות.

·         הקרנות המנייתיות, לאחר 4 חודשים רצופים של פדיונות, חזרו למסלול הגיוסים עם כניסת כספים של כ-40 מיליון שקל, בהובלת הקרנות המתמחות במניות בישראל.

·         קרנות אגד חוץ, הן הלהיט החם של קיץ 2010, לאחר שרשמו גיוס חודשי מרשים ביותר של כ-0.35 מיליארד שקל, הגיוס החודשי הגבוה ביותר אי-פעם.

·         תעשיית קרנות הנאמנות מנהלת כיום כ-150.8 מיליארד שקל

|   חודש אוגוסט האיר פנים לתעשיית קרנות הנאמנות, ששברה במהלכה מספר שיאים חדשים: הראשון, הגיוס החודשי הגבוה ביותר בכל שנת 2010. בסיכום חודשי נרשמו גיוסים של כ-3.2 מיליארד שקל, ובנטרול הקרנות הכספיות שגייסו כ-0.35 מיליארד שקל, רשמו הקרנות המסורתיות גיוסים מרשימים של כ-2.85 מיליארד שקל – הגיוס החודשי הגבוה ביותר מאז נובמבר 2009. השיא השני הינו שיא שנשבר מידי יום בחודש החולף והוא סך הנכסים המנוהל של תעשיית הקרנות שחצה החודש לראשונה את רף ה-150 מיליארד שקל.

|   האפיק הממשלתי ריכז עניין לא מועט החודש בעקבות מדד המחירים לצרכן שהיה נמוך יחסית ובהתאם להחלטת בנק ישראל להותיר את הריבית במשק ללא שינוי. בפועל, היינו עדים להמשך "מגמת ההתכנסות" שדיברנו עליה בחודש הקודם – ירידה בקצב הגיוסים לאפיק הממשלתי הצמוד ומנגד ירידה בקצב הפדיונות לאפיק הממשלתי השקלי שמתחיל לרכז עניין מחדש אצל ציבור המשקיעים. בסיכום חודשי רשמו קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד גיוסים של כ-0.3 מיליארד שקל, הגיוס החודשי הנמוך ביותר מאז אפריל 2010, ולעומת גיוס של כ-0.8 מיליארד שקל רק בחודש יולי. בקרנות השקליות נרשמו פדיונות של כ-0.5 מיליארד שקל כאשר מידי שבוע אנו עדים לירידה בקצב הפדיונות. אם בשבוע הראשון של החודש קצב הפדיונות היומי עמד על כ-40 מיליון שקל, בשבוע האחרון של החודש הוא ירד עד כדי 10 מיליון שקל בלבד. ברקע: פרסום מדד המחירים לצרכן ליולי שהיה נמוך (0.5%) מהציפיות המוקדמות. בסיכום חודשי רשמו אגרות החוב הממשלתיות עליות חדות: מדד אג"ח ממשלתי כללי טיפס בכ-1.4%, אגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד (גלילים) רשמו תשואה גבוהה של כ-2.0%, בעוד  אגרות החוב השקליות בריבית קבועה (שחרים) פיגרו אחריהן עם תשואה נאה גם כן של כ-1.2%.

|   קרנות אג"ח חברות וכללי זכו לגיוסים גבוהים משמעותית של כ-2.7 מיליארד שקל, שזהו הגיוס החודשי הגבוה ביותר מאז מרץ 2010. העלייה בגיוסים נובעת בין השאר מכניסת כספים לקרנות אג"ח כללי מנוהלות, בדגש על קרנות מסוג 90/10, שהיו אחד הלהיטים בשנים 2006-2007, וחזרו להיות הקרנות הפופולאריות ביותר כרגע בתעשיית קרנות הנאמנות. עדות לכך ניתן לראות בפרסומים המאסיביים של קרנות 90/10 ע"י מנהלי קרנות הנאמנות השונים. אם בחודש יולי הגיוסים לקרנות אג"ח כללי מסוג 90/10 הסתכמו בכ-0.5 מיליארד שקל, ניתן להעריך כי החודש הגיוסים הסתכמו סביב ה-600-700 מיליון שקל, ואילולא התיקון במחירי המניות בשבוע האחרון של החודש, היינו עדים לגיוסים גבוהים עוד יותר. קרנות בולטות נוספות בגיוסים גבוהים בחודש אוגוסט הן קרנות HIGH YIELDשע"פ הערכות נהנו מגיוסים גבוהים לאורך כל החודש, בתמיכת המומנטום החיובי באגרות החוב המדורגות נמוך או שאינן מדורגות כלל.בסיכום חודש אוגוסט רשם מדד אג"ח כללי זינוק של כ-1.6%, מדד אג"ח קונצרני כללי טיפס בלא פחות מכ-1.8% ומדדי תל-בונד 20 ו-40 רשמו קפיצה של כ-1.5% ו-2.0% בהתאמה בשעריהן.

|   שוקי המניות המשיכו להיות תנודתיים גם החודש, כאשר הן עדיין מחפשות כיוון ברור לשנת 2010, זאת לאחר שרשמו עליות נאות ב-3 השבועות הראשונים של החודש, שהתחלפו בירידות חדות עם סיומו. בסיכום חודשי רשמו מדדי המניות בישראל מגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים: מדד ת"א 25 עלה בכ-1.5%, מדד ת"א 75 רשם עלייה של כ-2.0%, מדד ת"א נדל"ן 15 טיפס בכ-3.8% ואילו מדד חיפושי הגז והנפט זינק בעוד כ-14.3%. מנגד, ירידות שערים נרשמו במדד יתר 50 שהתממש בכ-1.8%, מדד התל-טק 15 נפל בכ-4.7% ואילו מדד הביומד התרסק בכ-6.2%. בחו"ל, ירידות השערים החדות בסוף החודש האפילו על המגמה החיובית בראשיתה, כך סיים מדד הדאו-ג'ונס בירידה חדה של כ-4.3%, מדד הנאסד"ק צנח בכ-6.2%. באירופה, רשם מדד ה-DAX הגרמני ירידה של כ-3.6% לצד ירידה בשיעור של כ-4.2% במדד ה-CAC 40 הצרפתי. באסיה, ירידות חדות נרשמו במדד ה-NIKKEI היפני שהתרסק בלא פחות מכ-7.5% לשפל של שנה וחצי. יחד עם זאת, החודש נרשמו גיוסים קלים של כ-40 מיליון שקל בקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות), זאת לאחר שבמשך ארבעה חודשים רצופים (אפריל-יולי) נרשמו בהן פדיונות שהסתכמו בכ-1.0 מיליארד שקל.הגיוסים החודש התרכזו באופן מובהק בקרנות המתמחות במניות בישראל, לאחר שאלו רשמו כניסת כספים של כ-100 מיליון שקל, הגיוס החודשי הגבוה ביותר מאז מרץ 2010, כאשר מגמה הפוכה בדיוק התרחשה בקרנות המתמחות במניות בחו"ל, שבהןנרשמו פדיונות של כ-65 מיליון שקל, הפדיון החודשי הגבוה ביותר מאז אפריל 2010. בקרנות הגמישות נרשמו שינויים לא משמעותיים.

|   בקרנות הכספיות נרשמו בחודש אוגוסט גיוסים של כ-330 מיליון שקל, ירידה חודשית רביעית ברציפות בקצב הגיוסים. יחד עם זאת, ישנה שונות גבוהה מידי יום בפעילות בקרנות הכספיות, כך נוצר מצב שבמהלך חודש אוגוסט נרשמו 11 ימים של גיוסים מול 12 ימים של פדיונות בקרנות הכספיות. בסיכום חודש אוגוסט רשם מדד המק"מ עלייה נאה וחריגה של כ-0.3%.

|   קרנות אגד חוץ רשמו הישג מצוין החודש לאחר שהכפילו את קצב הגיוסים מחודש שעבר, כך שהוא הסתכם בחודש אוגוסט בלא פחות מכ-360 מיליון שקל, הגיוס החודשי הגבוה ביותר אי-פעם. מרבית הגיוסים בקטגוריה מופנים לעבר קרנות אגד חוץ נקובות בדולר, שנותנות מענה ללקוחות המחזיקים דולרים ומעוניינים באלטרנטיבה, אם כי ברמת סיכון גבוהה יותר, לריבית האפסית הקיימת כיום בפיקדונות צמודי מט"ח. מתחילת השנה גייסו קרנות אגד חוץ כ-1.4 מיליארד שקל, הגיוס השלישי בגובהו בתעשיית קרנות הנאמנות לאחר קרנות אג"ח חברות וכללי (10.7 מיליארד שקל) והקרנות הכספיות (2.7 מיליארד שקל).

|   בסיכום חודש אוגוסט, צמחו נכסי תעשיית קרנות הנאמנות בכ-4.3 מיליארד שקל המיוחסים לגיוסים נטו של כ-3.2 מיליארד שקל ולעליית ערך נכסי הקרנות בכ-1.1 מיליארד שקל, זאת על רקע עלייה במדד מיטב לקרנות הנאמנות בשיעור של כ-0.75% בחודש אוגוסט.

|   תעשיית הקרנות מנהלת נכון לסוף חודש אוגוסט 2010 כ-150.8מיליארד שקל, שיא של כל הזמנים.

אפיק

סיכום חודש אוגוסט

(במיליוני שקלים)

סיכום 2010    (במיליארדי שקלים)

 

 

קרנות מנייתיות[1]

39

0.1-

קרנות כספיות

327

2.7

קרנות אג"ח שקליות

513-

2.7-

קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד

331

0.4

קרנות אג"ח חברות וכללי

2,695

10.7

קרנות אגד חוץ

361

1.4

שונות[2]

26

0.3

סה"כ

3,164

12.7

סה"כ קרנות מסורתיות(בנטרול קרנות כספיות ואגד ישראלי)

2,816

10.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

כתבות נוספות בנושא תשואות קרנות נאמנות:

תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012 תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012
מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות מזנק עם פתיחת השנה בשיעור חד של כ-1.4%
באדיבות רוני אפטר 08.02.2012
 
סיכום קרנות הנאמנות המגייסות והמדממות בחודש ספטמבר סיכום קרנות הנאמנות המגייסות והמדממות בחודש ספטמבר
במקום ה-1 בגיוסים בספטמבר 2011 הקרן "מיטב (00) כספית פרימיום" עם גיוס של כ-2.1 מיליארד שקל, והיא תופסת גם את המקום ה-1בגיוסים מתחילת השנה עם גיוס של כ-6.3 מיליארד שקל.
באדיבות רוני אפטר 11.10.2011
 
פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות
הבורסה צונחת, המשקיעים בורחים: פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות אתמול – הפדיון היומי הגבוה ביותר מאז קריסת ליהמן ברדרס בספטמבר 2008.
באדיבות רוני אפטר 08.08.2011
 


כתבות וידאו בנושא תשואות קרנות נאמנות:


שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה

 

 הצעות קרן נאמנות  
 
 
תכנון פנסיה הצעה למשכנתא 
ביטוח משכנתא משכנתא VIP
מיחזור משכנתא  ליווי לקבלת משכנתא
 
 
 מחשבוני קרן נאמנות   עוד מחשבונים  
 
    מחשבון משכנתא     מחשבון חיסכון
    מחשבון זכאות     מחשבון הטבות מס
    מחשבון מס רכישה     מחשבון גרייס
 
 

פרסומות

הצעה לפרסום במדור

 
 מומלצים
 
    מדד המחירים לצרכן
    ריבית בנק ישראל
    ניתוח שוק
    סקירת שוק
    סקירה עולמית
    תשואות קופות הגמל
    תשואות קרנות נאמנות
    תחזיות מט"ח

    ערוץ TV 

    מחירי השכירות
    עיצוב הבית
    שוק ההון 2011
    רפורמה בקופות הגמל
תמי 4
הגיע הזמן להתקדם
 
מסחר במט"ח
מסחר במט"ח
 
וואלה טורס
החופשה הבאה שלכם
 
קורס בשוק ההון
קורס בשוק ההון
 
 סקירות שוק ההון  
 

רוני אפטר

  רוני אפטר, אחראי על קשרי יועצים במיטב בית השקעות

בועז אילון

  בועז אילון, מנכ"ל תטא 1
בית השקעו
ת  

צבי סטפק

  צבי סטפק, מנהל השקעות ראשי במיטב בית ההשקעות  

רון אייכל

  רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי במיטב בית השקעות  

אריה טל

  אריה טל, אנליסט ראשי באלומות ספרינט בית השקעות  

שרון גייזלר

  שרון גייזלר, מנהלת תיקי השקעות במיטב בית השקעות  

ניר זוננברג

  ניר זוננברג, אנליסט בכיר בבית ההשקעות מיטב  
 
אינדקס
 
 
אודות
 
 
שת"פ
 


קואליטי נט - בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לבית הפיננסי © 2005