תשואות קרנות הנאמנות לחודש ינואר 2011 - מחשבון משכנתא, פנסיה, כלכלת משפחה

הפוך לעמוד הבית  ו  הוסף למועדפים  ו  פרסם אצלנו  ו  אודות  ו  צור קשר ו  Mortgage      
 
חפש ברשת     חפש באתר הבית הפיננסי
 משכנתא 
 | 
 כלכלת משפחה 
 | 
 קופות גמל 
 | 
 שוק ההון 
 | 
 קרנות השתלמות 
 | 
 קרנות נאמנות 
 | 
 תיק השקעות 
 | 
 בנקאות 
 | 
 פנסיה 
 | 
 נדל"ן מניב 
 | 
 TV 
קרן נאמנות
סוגי קרנות נאמנות
תשואות קרנות נאמנות
 

 מאמרי קרן נאמנות  
 
   קרן נאמנות
   סוגי קרנות נאמנות
   תשואות קרנות נאמנות
   סקירת קרנות הנאמנות  
   דירוג קרנות נאמנות
 
 

תשואות קרנות הנאמנות לחודש ינואר 2011

מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות רשם בחודש הראשון של 2011 תשואה חודשית ממוצעת של כ-0.4%.הקרנות המתמחות במניות בחו"ל (3.7%+) רשמו, כאמור, תשואה עודפת ע"פ הקרנות המתמחות במניות בישראל (2.0%-), גם בזכות הפיחות החד בשקל מול הדולר (4.5%).

רוני אפטר | 03.02.2011
תגיות : תשואות קרנות נאמנות, קרנות נאמנות, תשואת הקרנות, קרן נאמנות, רוני אפטר.

מדד מיטב לקרנות הנאמנות טיפס בחודש ינואר בכ-0.4% - קרנות אג"ח כללי עלו בכ-0.6%, הקרנות הקונצרניות עלו בצורה חדה יותר, בשיעור של כ-1.4%. בקרנות המנייתיות מגמה מעורבת: הקרנות המתמחות במניות בישראל ירדו בכ-2.0%, הקרנות המתמחות במניות בחו"ל עלו בכ-3.7%.


ההשקעה שהניבה את התשואה הגבוהה יותר החודש בתעשיית הקרנות– אירו: קרנות כספיות אירו זינקו בכ-7.7%, קרנות אג"ח אירו קפצו בכ-7.2%.
 
 
·         מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות רשם בחודש הראשון של 2011 תשואה חודשית ממוצעת של כ-0.4%.
 
·         הקרנות המתמחות במניות בחו"ל (3.7%+) רשמו, כאמור, תשואה עודפת ע"פ הקרנות המתמחות במניות בישראל (2.0%-), גם בזכות הפיחות החד בשקל מול הדולר (4.5%).
 
·         קרנות אג"ח כללי סיימו את החודש בעלייה של כ-0.6%, זאת בעוד הקרנות הקונצרניות מזנקות בכ-1.4%.
 
·         באפיק הממשלתי מגמה מעורבת: קרנות אג"ח מדינה כללי והקרנות השקליות סיימו ללא שינוי, קרנות אג"ח מדינה צמוד מדד עלו בכ-0.2%.
 
·         הקרנות הכספיות השקליות רשמו החודש תשואה של כ-0.2%.
 
·         הקרנות שבלטו לטובה החודש: הקרנות המתמחות בהשקעה באירו, הקרנות המתמחות באנרגיה וקומודטיס וקרנות מנייתיות בחו"ל, בדגש על ארה"ב ואירופה (ראה טבלה 1)
 
·         הקרנות שבלטו לרעה החודש: הקרנות המתמחות במניות הגז ונפט וקרנות נאמנות  אגרסיביות על מניות ת"א 25 ות"א 100 (ראה טבלה 2)
סיכום תשואות חודש ינואר 2010
 
|   תעשיית קרנות הנאמנות רשמה החודש תשואות נאות, שהיו יכולות להיות אף גבוהות עוד יותר, לולא התיקון שחל ביומיים האחרונים של החודש, על רקע המשבר במצרים ואשר הקרין על כל השווקים הפיננסים בעולם. בסיכום חודשי רשם מדד מיטב לקרנות הנאמנות תשואה של כ-0.4%, בהובלת הקרנות המתמחות בהשקעה במט"ח ובמניות בחו"ל, זאת על רקע התחזקות הדולר והיורו אל מול השקל, ותשואה עודפת של שוק המניות העולמי על פני הישראלי במהלך חודש ינואר.
 
|   קרנות אג"ח חברות וכללי, היוו חלק משמעותי מהגיוסים החודש בתעשיית קרנות הנאמנות, זאת על רקע עליות נאות בשוק המניות ובגזרת האג"ח הקונצרני בחלקו הראשון של החודש, טרם המשבר במצרים. בסיכום חודשי רשמו קרנות אג"ח חברות עלייה נאה של כ-1.4%, בדגש על קרנות ה-HIGH YIELD שסיפקו, שוב, את התשואה הגבוהה ביותר מבין קרנות האג"ח לכל סוגיו, לאחר עלייה חודשית של כ-3.1%. בנוסף, קרנות אג"ח כללי, שכוללות בין השאר את קרנות ה-10/90, 15/85 ו-20/80 הפופולאריות, רשמו תשואה חודשית נמוכה יותר, בשיעור ממוצע של כ-0.6%.
 
|   באפיק הממשלתי נרשמה החודש מגמה מעורבת: אגרות החוב השקליות בריבית קבועה (שחרים) התממשו בכ-0.7%, בעוד הגלילים סיימו ללא שינוי. ירידות החדות יותר נרשמו באגרות החוב השקליות הארוכות ובקרנות המתמחות בהן, כך למשל רשמו הקרנות השקליות לטווח ארוך (2+שנים) ירידה של כ-1.0%. מן הצד השני קרנות אג"ח מדינה צמוד מדד סיימו בעלייה של כ-0.2%, כך שהן הניבו תשואה עודפת על פני הגלילים, שכאמור סיימו ללא שינוי. קרנות אג"ח מדינה כללי, שכוללות גם קרנות עם חשיפה מנייתית מוגבלת, סיימו את החודש ללא שינוי.
 
|   בקרנות המנייתיות נרשמה החודש מגמה מעורבת: הקרנות המתמחות במניות בישראל רשמו ירידה של כ-2.0% ואילו הקרנות המתמחות במניות בחו"ל נהנו מעלייה מרשימה של כ-3.7%. מי שבלטו לרעה היו קרנות מניות ת"א 25 (3.4%-), קרנות מניות ת"א 100 (2.7%-) ובעיקר הקרנות המתמחות במניות הגז ונפט שהתממשו בכ-9.5%. מנגד, הקרנות שבלטו לטובה היו קרנות מניות ארה"ב (6.6%+), קרנות מניות נאסד"ק (5.8%) ,הקרנות המתמחות במניות אירופה (5.8%) וחלקמקרנות הנאמנות המתמחות באנרגיה וקומודטיס. יש לציין שחלק לא מבוטל מהעלייה הנאה בקרנות מניות בחו"ל נובעת גם מהפיחות בשער השקל אל מול הדולר בחודש האחרון, בשיעור של כ-4.5%.
 
|   הקרנות הכספיות השקליות סיימו את חודש ינואר בתשואה חיובית ממוצעת של כ-0.2%, זאת כאשר מדד המק"מ מציין עלייה זהה. על אף התשואה האבסולוטית הנמוכה שהקרנות הכספיות השקליות מציינות מידי חודש, בהתאם לסביבת הריבית הקיימת במשק כיום, הם זכו בינואר לגיוסים ערים, שהסתכמו בכ-1.2 מיליארד שקל.
 
|   הקרנות שצלחו את החודש על הצד הטוב ביותר, הן הקרנות המתמחות בהשקעה באירו, זאת לאחר שהאירו פוחת מול השקל בשיעור של כ-7.3% במהלך חודש ינואר. קרנות כספיות אירו היו הקרנות שהניבו את התשואה הגבוהה ביותר בתעשיית הקרנות בחודש הראשון של השנה, לאחר שטיפסו בשיעור של כ-7.7%, ואילו קרנות אג"ח אירו נמצאות היישר אחריהן, עם תשואה חודשית ממוצעת של כ-7.2%. הקרנות הכספיות הדולריות רשמו תשואה צנועה יותר, של כ-3.1%.
הקרנות הבולטות לטובה ולרעה בינואר 2011
 
טבלה מספר 1: 10 הקרנות הטובות ביותר - ינואר 2011
 
מס'
שם הקרן
מנהל הקרן
מדיניות השקעה
חשיפה
תשואה ב-%
1
מיטב סחורות
מיטב
אנרגיה וקומודיטיס
5D
12.0
2
אפולו חו"ל
אפולו (כוון - הוסטינג)
מניות כללי בחו"ל
4D
11.1
3
מגדל דיקלה אירופה
מגדל שוקי הון
מניות אירופה
4D
9.4
4
הלמן אלדובי חוג הקוטב הצפוני
הלמן אלדובי
מניות גיאוגרפי אחר
4D
9.3
5
נאסד"ק כפליים
מגדל שוקי הון
ממונפת בסיכון גבוה (נאסד"ק)
6F
9.0
6
רוטשילד אירופה ערך
אדמונד דה רוטשילד
מניות אירופה
4D
8.7
7
אנליסט אירופה
אנליסט
מניות אירופה
4D
8.6
8
כלל דולר אגרסיבית
כלל פיננסים
אג"ח דולר אגרסיבית
0E
8.6
9
מגדל דיקלה US
מגדל שוקי הון
מניות ארה"ב
4D
8.3
10
דש מט"ח כפליים
דש
מט"ח מקומי אגרסיבית
0E
8.2
 
טבלה מספר 2: 10 הקרנות הגרועות ביותר - ינואר 2011
 
מס'
שם הקרן
מנהל הקרן
מדיניות השקעה
חשיפה
תשואה ב-%
1
מיטב גז ונפט עד 120%
מיטב
מניות גז ונפט
4A
-11.3
2
אקסלנס חיפושי גז ונפט
אקסלנס
מניות גז ונפט
4B
-9.3
3
כלל משאבי גז ואנרגיה
כלל פיננסים
מניות גז ונפט
4A
-8.8
4
די.בי.אם גז ונפט
די.בי.אם (מגדל - הוסטינג)
מניות גז ונפט
4B
-8.7
5
מגדל הודו
מגדל שוקי הון
מניות שווקים מתעוררים
4D
-7.0
6
מיטב ת"א 25 אגרסיבית
מיטב
מניות ת"א 25 אגרסיבית
5A
-6.2
7
כלל מעוף בריבוע
כלל פיננסים
מניות ת"א 25 אגרסיבית
50
-5.8
8
רוטשילד מניות זהב
אדמונד דה רוטשילד
זהב
4D
-5.6
9
מגדל דיקלה מעו"ף כפליים
מגדל שוקי הון
מניות ת"א 25 ממונפת
6A
-5.4
10
מיטב מניות ת"א 100 פלוס
מיטב
מניות ת"א 100אגרסיבית
5A
-5.3
 
 

בלטו לטובה – ינואר  2010

מקום 1
קרנות כספית אירו (7.7%+)
 
מקום 2
קרנות אג"ח אירו (7.2%+)
 
מקום 3
קרנות מניות ארה"ב (6.6%+)
 
 
בלטו לרעה – ינואר  2010
 
מקום 1
קרנות מניות גז ונפט (9.5%-)
 
מקום 2
קרנות מניות ת"א 25 (3.4%-)
 
מקום 3
קרנות מניות ת"א 100 (2.7%-)
 
 
כתבה זו ואינפורמציה נוספת על תעשיית קרנות הנאמנות ועל שוק ההון ניתן למצוא באתר האינטרנט של מיטב בית השקעות.
למעבר לאתר לחץ כאן: מיטב בית השקעות
 
 
מקרא חשיפות
מספר סידורי
חשיפה
מנייתית
מספר סידורי
חשיפה
מט"חית
0
ללא חשיפה
0
ללא חשיפה
1
עד 10%
A
עד 10%
2
עד 30%
B
עד 30%
3
עד 50%
C
עד 50%
4
עד 120%
D
עד 120%
5
עד 200%
E
עד 200%
6
מעל 200%
F
מעל 200%
 
 
הערות:
1. כל התשואות הינן נומינליות אלא אם כן צוין אחרת.
2. קרנות המיועדות לתושבי חוץ לא נלקחו בחשבון בטבלאות הקרנות הטובות והגרועות.
3. חברת "מיטב" הינה חברת אחות ל"מיטב ניהול קרנות נאמנות". כתבה זו אינה מהווה בשום מקרה ייעוץ או המלצה להשקעה בקרנות נאמנות בכלל, או בקרנות נאמנות ספציפיות בפרט.
4. בהשוואה בין תשואות הקבוצה למדד היחס יש להביא בחשבון שחלק (אמנם לא גדול) מהקרנות הן חייבות, מה שעשוי להטות את ההשוואה במידת מה לטובת הקרנות הפטורות או לטובת החייבות בהתאם למגמות בשוק. כך גם לגבי עצם ההשוואה למדד היחס.
 
מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.


 
 
כתבות נוספות בנושא תשואות קרנות נאמנות:

תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012 תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012
מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות מזנק עם פתיחת השנה בשיעור חד של כ-1.4%
באדיבות רוני אפטר 08.02.2012
 
סיכום קרנות הנאמנות המגייסות והמדממות בחודש ספטמבר סיכום קרנות הנאמנות המגייסות והמדממות בחודש ספטמבר
במקום ה-1 בגיוסים בספטמבר 2011 הקרן "מיטב (00) כספית פרימיום" עם גיוס של כ-2.1 מיליארד שקל, והיא תופסת גם את המקום ה-1בגיוסים מתחילת השנה עם גיוס של כ-6.3 מיליארד שקל.
באדיבות רוני אפטר 11.10.2011
 
פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות
הבורסה צונחת, המשקיעים בורחים: פדיונות עתק של כ-1.4 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות אתמול – הפדיון היומי הגבוה ביותר מאז קריסת ליהמן ברדרס בספטמבר 2008.
באדיבות רוני אפטר 08.08.2011
 


כתבות וידאו בנושא תשואות קרנות נאמנות:


שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה

 

 הצעות קרן נאמנות  
 
 
תכנון פנסיה הצעה למשכנתא 
ביטוח משכנתא משכנתא VIP
מיחזור משכנתא  ליווי לקבלת משכנתא
 
 
 מחשבוני קרן נאמנות   עוד מחשבונים  
 
    מחשבון משכנתא     מחשבון חיסכון
    מחשבון זכאות     מחשבון הטבות מס
    מחשבון מס רכישה     מחשבון גרייס
 
 

פרסומות

הצעה לפרסום במדור

 
 מומלצים
 
    מדד המחירים לצרכן
    ריבית בנק ישראל
    ניתוח שוק
    סקירת שוק
    סקירה עולמית
    תשואות קופות הגמל
    תשואות קרנות נאמנות
    תחזיות מט"ח

    ערוץ TV 

    מחירי השכירות
    עיצוב הבית
    שוק ההון 2011
    רפורמה בקופות הגמל
תמי 4
הגיע הזמן להתקדם
 
מסחר במט"ח
מסחר במט"ח
 
וואלה טורס
החופשה הבאה שלכם
 
קורס בשוק ההון
קורס בשוק ההון
 
 סקירות שוק ההון  
 

רוני אפטר

  רוני אפטר, אחראי על קשרי יועצים במיטב בית השקעות

בועז אילון

  בועז אילון, מנכ"ל תטא 1
בית השקעו
ת  

צבי סטפק

  צבי סטפק, מנהל השקעות ראשי במיטב בית ההשקעות  

רון אייכל

  רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי במיטב בית השקעות  

אריה טל

  אריה טל, אנליסט ראשי באלומות ספרינט בית השקעות  

שרון גייזלר

  שרון גייזלר, מנהלת תיקי השקעות במיטב בית השקעות  

ניר זוננברג

  ניר זוננברג, אנליסט בכיר בבית ההשקעות מיטב  
 
אינדקס
 
 
אודות
 
 
שת"פ
 


קואליטי נט - בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לבית הפיננסי © 2005