תחזית תשואה שלילית של כ- 2.0% לקופות גמל בנובמבר 2011 - מחשבון משכנתא, פנסיה, כלכלת משפחה

הפוך לעמוד הבית  ו  הוסף למועדפים  ו  פרסם אצלנו  ו  אודות  ו  צור קשר ו  Mortgage      
 
חפש ברשת     חפש באתר הבית הפיננסי
 משכנתא 
 | 
 כלכלת משפחה 
 | 
 קופות גמל 
 | 
 שוק ההון 
 | 
 קרנות השתלמות 
 | 
 קרנות נאמנות 
 | 
 תיק השקעות 
 | 
 בנקאות 
 | 
 פנסיה 
 | 
 נדל"ן מניב 
 | 
 TV 
קופת גמל
איך לבחור ?
סוגי קופות גמל
הטבות לשכירים
הטבות לעצמאים
אפיקי השקעה
שאולות ותשובות
 

 מאמרי קופת גמל  
 
   לבחור קופת גמל
   סוגי קופות גמל
   תשואות קופות הגמל
   השוואת קופות הגמל
   הטבות לשכירים
   קופה מרכזית לפיצויים
   סעיף 14 לחוק הפיצויים 
   הטבות לעצמאים
   אפיקי השקעה
   מדדי הסיכון
   שאלות ותשובות 
 
 פרסומות
 הזדמנות לחיסכון  
 
  • מכרז ריביות משכנתא
   השוואת פקדונות ש
  • מבצע עמלות מסחר
  • הלוואה לכל מטרה
 
 

תחזית תשואה שלילית של כ- 2.0% לקופות גמל בנובמבר 2011

בעיקר בשל הירידות החדות שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל. גם הירידות בשוק איגרות החוב הקונצרניות ובמרבית הממשלתיות השפיעו לשלילה על התשואות השליליות של הקופות החודש, אם כי בשיעור נמוך יותר.

שרון גייזלר | 05.12.2011
תגיות : תשואות קופות גמל, שרון גייזלר, קופות גמל, קופת גמל, ביצועי קופות הגמל.
         
 
נובמבר 2011: ירידות שערים חדות על רקע משבר החובות באירופה
 
תשואה שלילית של כ- 2.0% לקופות גמל כתוצאה מהירידות החדות בשוקי המניות ואגרות החוב הקונצרניות בארץ ובחו"ל.
  1. תשואה משוקללת שלילית של כ-2.0% לקופות הגמל בחודש נובמבר - בעיקר בשל הירידות החדות שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל. גם הירידות בשוק איגרות החוב הקונצרניות ובמרבית הממשלתיות השפיעו לשלילה על התשואות השליליות של הקופות החודש, אם כי בשיעור נמוך יותר.
  2. התשואה הנומינלית השלילית של קופות הגמל הגדולותבנובמבר 2011, המהוות כשליש מתעשייה כולה, צפויה לנוע  בין 2.2%- ל-1.7%-.
  3. בשלב מסוים (24.11.11) הגיעו התשואות של הקופות לרמה שלילית של כ-4.5%-
  4. תשואות קופות הגמל בתעשייה כולה צפויות לנוע בטווח מעט רחב יותר שבין 1.4%- עד 2.5%-.
  5. מתחילת השנה תשואת הקופות היא שלילית ועומדת על 4.9%-.

סיכום חודש נובמבר  2011  

 
בית ההשקעות מיטב ממשיך בסיקור החודשי של תשואות תעשיית קופות הגמל על בסיס מודל שפיתח. מודל זה מסוגל לתת אומדן מקורב מאוד לתשואות שהשיגו בממוצע קופות הגמל בשוק מיד עם סיום החודש החולף בלא שיהיה צורך להמתין לנתונים המתפרסמים ע"י קופות הגמל עצמן, מאוחר יותר, בדרך כלל באמצע החודש.
 
הערכת מיטב היא, שקופות הגמל וקרנות ההשתלמות הגדולות (כמו גדיש, עוצמה, תמר, קה"ל, כנרת) המהוות כשליש מתעשיית קופות הגמל וההשתלמות, יציגו בנובמבר  2011 תשואה נומינלית (ברוטו) משוקללת שלילית של כ-2.0%-. תשואה צפויה זו מייצגת גם את התמונה בתעשייה כולה, כאשר טווח התשואות השליליות של כלל הקופות אמור לנוע בין 1.4%- ל2.5%-.
 
מרבית אפיקי ההשקעה ירדו החודש: הירידות החדות בשוקי המניות בארץ ובחו"ל היו הגורם המרכזי לתשואות השליליות של הקופות החודש. בנוסף לכך, הירידות בשוק אגרות החוב הקונצרניות ובחלק מן הממשלתיות תרמו אף הן לתשואות השליליות.
 
בשוק המניות בארץ נרשמה החודש מגמה שלילית חזקה יחסית (על אף העליות התלולות ביום המסחר האחרון של החודש) : מדד ת"א 25ירד ב-4.5%, ומדד ת"א 100 ירד בשיעור של 3.6%. מדד יתר 50 ירד בשיעור זהה של 3.6%.
 
שוקי המניות בעולם עמדו בסימן של מגמה מעורבת, בשל היפוך המגמה שהתרחש ביום המסחר האחרון של החודש (עליות חדות) על אף הירידות שנרשמו במרבית החודש: בארה"ב: מדד ה-S&P ירד ב-0.5% מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.8% והנאסד"ק ירד ב-2.4%.  באירופה נרשמה מגמה שלילית מתונה: ה-DAX הגרמני ירד ב-0.9% ה-CAC הצרפתי ירד ב-2.7% וה-Eurostoxx 50 ירד בשיעור של 2.3%. באסיה בלטה המגמה השלילית: הניקיי ירד ב- 6.2% וההנג-סנג ירד ב-9.4%.  כל אלו במונחי מטבע של אותן מדינות.
 
גם באפיק האג"ח הקונצרני נרשמה מגמה שלילית: מדד התל בונד 20 ירד ב-1.5% ומדד התל בונד 40 ירד ב-2.4%. איגרות החוב הלא מדורגות ירדו החודש בשיעור ממוצע של כ-6%.  
 
מדד איגרות החוב הממשלתיות השקליות הלא צמודות (שחרים) עלה החודש בשיעור של 0.3%. השחרים הקצרים לטווח של 2–0 שנים עלו ב-0.3%, השחרים לטווח של 5–2 שנים עלו ב-0.8%, והשחרים לטווח של 5 שנים ומעלה ירדו בשיעור של 0.2%. המק"מים עלו ב-0.2% והגילונים נותרו ללא שינוי.  
 
באיגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד נרשמה ירידה בשיעור של 0.6%. בחינת תשואותיהן על פי התפלגות טווחי הפדיון שלהן מראה, שהאג"חים לטווח של 2–0 שנים עלו ב-0.5%, האג"חים לטווח של 5–2 שנים עלו ב-0.8% והאג"חים לטווח של 5 שנים ומעלה ירדו בשיעור של 0.8%.
 
 
תשואות אפיקי השקעה עיקריים ב-%
נובמבר  2011
מתחילת שנת 2011
 
מדד ת"א 25
4.5%-
18.4%-
מדד ת"א 100
3.6%-
19.6%-
מדד כללי של אג"ח ממשלתיות
0.2%-
4.0%
מדד כללי של אג"ח צמודי מדד ממשלתיים
0.6%-
3.5%
מדד כללי של אג"ח קונצרניות צמודות מדד
2.8%-
2.6%-
שינוי הדולר ביחס לשקל
5.2% ( פיחות)
 6.9%( פיחות)
מלוות קצרי מועד
0.2%
2.7%
שחר
0.3%
5.0%
גילון
0.0%
1.7%
 
מתחילת השנה: ינואר- נובמבר  2011   
תשואה שלילית לקופות הגמל: 4.9%-
 
חודש נובמבר השלילי, החריף את התשואה השלילית שרשמו קופות הגמל מתחילת השנה. הירידות החדות בשוק המניות ובשוק האג"ח הקונצרניות בארץ פגעו באופן משמעותי בתשואות הקופות, ואילו העליות באג"ח הממשלתיות ופיחות השקל מיתנו את המגמה השלילית.
 
שוק המניות הניב תשואות שליליות, כאשר מדד ת"א 25 ירד בשיעור של 18.4% ומדד ת"א 100 ירד בשיעור של 19.6%, מדד ת"א 75 ירד בשיעור של 22.9%, ומדד יתר 50 ירד בשיעור חד של 27.9%.
 
באיגרות החוב הקונצרניות נרשמה מגמה שלילית מתחילת השנה: תל בונד 20 ירד ב-0.4% ומדד תל בונד 40 ירד ב-2.4%. איגרות החוב הקונצרניות שאינן מדורגות (ואין להן מדד) ירדו בכ-13.0%.
 
לעומת זאת, תשואת איגרות החוב הממשלתיות הייתה חיובית ונעה סביב ה-4.0%, כאשר איגרות החוב הצמודות למדד (גלילים) עלו ב-3.5%  ואיגרות החוב השקליות (שחרים) עלו בשיעור של 5.0%.
 
בהתאם לכל אלה, תעשיית קופות הגמל צפויה להצביע על תשואה משוקללת שלילית של 4.9% מתחילת השנה.
 
כתבה זו ואינפורמציה נוספת על תעשיית קופות הגמל ועל שוק ההון ניתן למצוא באתר האינטרנט של מיטב בית השקעות.
 
מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.
 
כתבות נוספות בנושא שוק ההון:

סקירה שבועית. מאקרו ושווקים סקירה שבועית. מאקרו ושווקים
• מתרבים הסימנים המעידים על האטה בענף הנדל"ן בישראל.
באדיבות אלכס זבז'ינסקי אלכס זבז'ינסקי 10/01/2016
 
סקירה שבועית. מאקרו ושווקים סקירה שבועית. מאקרו ושווקים
עיקרי הדברים • הממצאים מראים שחל שינוי במגמה בשוק השכירות. מחירי השכירות ירדו באזור המרכז. כמו כן, ירדו מחירי השכירות של הדירות החדשות. בעקבות שינוי ההערכות, הורדנו את התחזית לעליית סעיף הדיור במדד מ-2.0% ל-0.5%.
באדיבות אלכס זבז'ינסקי אלכס זבז'ינסקי 27/12/2015
 
סקירה שבועית. מאקרו ושווקים סקירה שבועית. מאקרו ושווקים
עיקרי הדברים • העלייה בסך השכר הריאלי בישראל בשנה האחרונה שתמכה בצריכה הפרטית עשויה להתמתן בשנה הבאה.
באדיבות אלכס זבז'ינסקי אלכס זבז'ינסקי 14/12/2015
 
סקירה שבועית. מאקרו ושווקים סקירה שבועית. מאקרו ושווקים
עיקרי הדברים • השווקים באירופה נפלו בעקבות ניהול ציפיות כושל ע"י הבנק המרכזי האירופאי, כאשר למעשה לא נדרשו תמריצים מוניטאריים חזקים יותר מאלה שהוצגו, נוכח המצב הכלכלי ביבשת. להערכתנו, השווקים צפויים להתאושש מהירידות
באדיבות אלכס זבז'ינסקי אלכס זבז'ינסקי 06/12/2015
 
סקירה שבועית. מאקרו ושווקים סקירה שבועית. מאקרו ושווקים
עיקרי הדברים • הנתונים הראשוניים לפעילות המשק הישראלי לחודש אוקטובר, כגון המכירות ברשתות השיווק ולינות תיירים, אינם משקפים לעת עתה פגיעה משמעותית כתוצאה מהאירועים הביטחוניים.
באדיבות אלכס זבז'ינסקי אלכס זבז'ינסקי 29/11/2015
 


כתבות וידאו בנושא שוק ההון:

חמישה טייקונים יצאו לדרך חמישה טייקונים יצאו לדרך
רק לפני שנה הם עוד דורגו גבוה ברשימת עשירי ישראל, אבל דירוג העשירים של 2012 מגלה: הטייקונים מתרוששים * כולם צנחו בשווים -- ונוחי דנקנר מצא עצמו מחוץ לרשימה * סיפור עם מוסר השכל, לא רק לילדים
The Marker TV  |  07.06.2012  |  03:11
 
מהפך בבחירות לראשות קדימה מהפך בבחירות לראשות קדימה
מופז בראשות קדימה
המהדורה המרכזית TV  |  28.03.2012  |  06:12
 
נתניהו הורה למתן את התייקרות הדלק נתניהו הורה למתן את התייקרות הדלק
שעות ספורות טרם כניסתם לתוקף של מחירי הבנזין החדשים שהיו אמורים לחצות לראשונה את קו 8 השקלים לליטר, נענה נתניהו ללחץ הציבורי והודיע על הפחתת 10 אגורות. החל מהלילה בחצות יימכר ליטר בנזין 95 אוקטן בתמורה ל-7.95 שקלים בתדלוק מלא
המהדורה המרכזית TV  |  29.02.2012  |  02:26
 
מאמץ אחרון למנוע שביתה כללית במשק מאמץ אחרון למנוע שביתה כללית במשק
מחר, החל מהשעה 6 בבוקר, תחל השביתה הכללית עליה הכריזה ההסתדרות במחאה על תנאי ההעסקה של עובדי הקבלן - אלא אם שר האוצר שטייניץ ויו"ר ההסתדרות עיני יגיעו להסכמות בפגישתם בשעות הצהריים.
המהדורה המרכזית TV  |  06.02.2012  |  04:48
 
מעוז דורש 3 מיליון שקל בעקבות פיטוריו מעוז דורש 3 מיליון שקל בעקבות פיטוריו
הכלכלן הראשי לשעבר של בית ההשקעות אקסלנס נשואה שלמה מעוז, דורש פיצוי בגובה 3 מיליון שקלים, לאחר שפוטר בעקבות התבטאויותיו. על פי ההערכות, אקסלנס לא תסכים לשלם את הסכום הגבוה שדרש
המהדורה המרכזית TV  |  1.2.2012  |  02:40
 

שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה

 הצעות קופות גמל  
 
 
תכנון פנסיה הצעה למשכנתא 
הצעה לביטוח משכנתא משכנתא VIP
הצעה למיחזור משכנתא  ליווי לקבלת משכנתא
 
 
 מחשבוני קופות גמל   עוד מחשבונים  
 
    מחשבון משכנתא     מחשבון חיסכון
    מחשבון זכאות     מחשבון הטבות מס
    מחשבון מס רכישה     מחשבון גרייס
 
 

פרסומות

הצעה לפרסום במדור

 
 
 מומלצים
 
    מדד המחירים לצרכן
    ריבית בנק ישראל
    ניתוח שוק
    סקירת שוק
    סקירה עולמית
    תשואות קופות הגמל
    תשואות קרנות נאמנות
    תחזיות מט"ח

    ערוץ TV 

    מחירי השכירות
    עיצוב הבית
    שוק ההון 2011
    רפורמה בקופות הגמל
תמי 4
הגיע הזמן להתקדם
 
מסחר במט"ח
מסחר במט"ח
 
וואלה טורס
החופשה הבאה שלכם
 
קורס בשוק ההון
קורס בשוק ההון
 
 קופות גמל TV    
 
 
העלאת גיל הפרישה לנשים
תוכנית חיסכון TV
10.07.2011    |    04:43
 

רפורמה בקופות הגמל והקרנות
המהדורה המרכזית TV
29.11.2010    |    01:29

 
 

 סקירות קופת גמל  
 

  שרון גייזלר, מנהלת תיקי השקעות במיטב בית השקעות  

צבי סטפק

  צבי סטפק, מנהל השקעות ראשי במיטב בית ההשקעות  

רון אייכל

  רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי במיטב בית השקעות  

אריה טל

  דן דובורי, מנכ"ל חברת פתרונות השקעה גלובליים בע"מ  

אריה טל

  אריה טל, אנליסט ראשי באלומות ספרינט בית השקעות  

בועז אילון

  בועז אילון, מנכ"ל תטא 1
בית השקעו
ת  

רוני אפטר

  רוני אפטר, אחראי על קשרי יועצים במיטב בית השקעות

ניר זוננברג

  ניר זוננברג, אנליסט בכיר בבית ההשקעות מיטב  

 
 
אינדקס
 
 
אודות
 
 
שת"פ
 


קואליטי נט - בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לבית הפיננסי © 2005