תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012 - מחשבון משכנתא, פנסיה, כלכלת משפחה

הפוך לעמוד הבית  ו  הוסף למועדפים  ו  פרסם אצלנו  ו  אודות  ו  צור קשר ו  Mortgage      
 
חפש ברשת     חפש באתר הבית הפיננסי
 משכנתא 
 | 
 כלכלת משפחה 
 | 
 קופות גמל 
 | 
 שוק ההון 
 | 
 קרנות השתלמות 
 | 
 קרנות נאמנות 
 | 
 תיק השקעות 
 | 
 בנקאות 
 | 
 פנסיה 
 | 
 נדל"ן מניב 
 | 
 TV 
קרן נאמנות
סוגי קרנות נאמנות
תשואות קרנות נאמנות
 

 מאמרי קרן נאמנות  
 
   קרן נאמנות
   סוגי קרנות נאמנות
   תשואות קרנות נאמנות
   סקירת קרנות הנאמנות  
   דירוג קרנות נאמנות
 
 

תשואות קרנות הנאמנות, סיכום חודש ינואר 2012

מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות מזנק עם פתיחת השנה בשיעור חד של כ-1.4%

רוני אפטר | 08.02.2012
תגיות : תשואות קרנות נאמנות, קרנות נאמנות, תשואת הקרנות, קרן נאמנות, רוני אפטר.
 
 
בנטרול הקרנות הכספיות, מדד מיטב לתשואות הקרנות המסורתיות רשם עלייה חדה אף יותר, בשיעור של כ-1.8%. תוך חודש אחד בלבד, הקרנות הקונצרניות מחקו כ-75% מהפסדיהן ב-2011, לאחר עלייה בשיעור ממוצע של כ-2.6%. הובילו את העליות החודש הקרנות המנייתיות, בדגש על קרנות מניות בחו"ל שנסקו בלא פחות מכ-5.6% - העלייה החדה ביותר מאז ספטמבר 2010. מעל 95% מהקרנות רשמו תשואות חיוביות החודש, כאשר מנגד, הקרנות שרשמו ירידות שערים היו שייכות ברובן המוחטל לקבוצת קרנות המט"ח.
 
·         הקרן שהניבה למשקיעים את התשואה הגבוהה ביותר החודש היא הקרן"איילון (5E) סימודן קומודיטיס ללא מניות"שקפצה בכ-21.4%.
 
·         מן הצד השני, הקרן שהניבה למשקיעים את התשואה הנמוכה ביותר בינואר היא הקרן"מודלים (0E) לונג דולר פי 5" שנפלה בכ-11.6%.
 
·         מבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל, בלטו לטובה החודש קרנות מניות שווקים מתעוררים לאחר עלייה של כ-10.7%, ומבין הקרנות המתמחות במניות בישראל בלטו לטובה קרנות אנרגיה וקומדטיס בארץ (גז) עם עלייה של כ-9.1%.
 
·         באפיק הקונצרני נרשמו עליות שערים נאות: קרנות אג"ח חברות וקרנות אג"ח כללי רשמו עלייה זהה של כ-2.6%. בלטו לטובה קרנות ה-HIGH YIELD עם עלייה של כ-4.2%.
 
·         באפיק הממשלתי, שגייס את מירב הכספים בחודש ינואר בתעשיית הקרנות, המגמה החיובית נמשכה, וזאת לאחר שקרנות אג"ח מדינה כללי ללא מניות רשמו תשואה חיובית של כ-1.0%.
 
·         בקרב על המק"מ רשמו החודש הקרנות השקליות לטווח קצר (עד שנה) עלייה של כ-0.3%, מעט יותר מהקרנות הכספיות השקליות שעלו בכ-0.25%. כל זאת, על רקע הורדת ריבית בנק ישראל ב-0.25%.
 
·         קרנות המט"ח הצמודות לדולר הניבו, כאמור, תשואות שליליות החודש: קרנות כספיות דולר ירדו בכ-2.3%, לצד ירידה של כ-0.8% בקרנות אג"ח בינלאומי דולר.
סיכום חודש ינואר 2012 בתשואות קרנות הנאמנות
 
|   מדד מיטב לתשואות קרנות הנאמנות זינק בחודש ינואר בשיעורשל כ-1.4% - העלייה החודשית השנייה בגובהה ב-15 החודשים האחרונים. בנטרול הקרנות הכספיות, מדד מיטב לתשואות הקרנות המסורתיות רשם זינוק חד אף יותר, בשיעור של כ-1.8%. יש לציין, כי בכל שנת 2011 רשם מדד מיטב לתשואות הקרנות ירידה מצטברת של כ-1.4%, שיעור זהה לעלייה בחודש ינואר השנה.
 
|   בסיכום חודשי, לא פחות מ-95% מהקרנות רשמו תשואה נומינאלית חיובית, וזאת בזכות העליות הרוחביות באפיקי ההשקעה השונים: אג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני ומניות. רוב מוחלט מהקרנות שרשמו ירידות החודש משתייכות לגזרת המט"ח, שם נרשם החודש ייסוף אל מול השקל, ובמידה ומנטרלים את קרנות המט"ח השונות הרי ש-5 קרנות בלבד, מתוך יותר מ-1,100, רשמו תשואה שלילית בינואר.
 
|   הקרנות המתמחות במניות בישראל סיימו את חודש ינואר בעלייה ממוצעת של כ-4.1% - העלייה החודשית החדה ביותר בשלושת החודשים האחרונים. הובילו את עליות השערים קרנות מניות אנרגיה וקומודיטיס בארץ (גז) עם זינוק של כ-9.1%, קרנות מניות נדל"ן עם עלייה חדה של כ-6.4%, קרנות מניות ת"א 75 עם עלייה של כ-5.0% וקרנות מניות יתר שעלו בכ-4.9%. הקרנות המתמחות במניות של מדדי השוק ה"כבדים" הסתפקו בעלייה מתונה יותר: קרנות מניות ת"א 25 עלו בכ-3.3% לצד עלייה של כ-3.7% בקרנות מניות ת"א 100.
 
|   בקרנות המתמחות במניות בחו"ל נרשמו עליות חדות אף יותר, בשיעור של כ-5.5%, וזאת חרף הייסוף של השקל אל מול הדולר, שקיזז חלק מהעליות. בסה"כ מדובר על הזינוק החד ביותר בקרנות מניות חו"ל מאז ספטמבר 2010. הובילו את העליות בקבוצה זו, הקרנות המתמחות במניות שווקים מתעוררים שנסקו בכ-10.7% - העלייה החדה ביותר מבין כלל הקטגוריות בתעשיית הקרנות. נוסף אליהן בלטו לטובה קרנות מניות אירופה (9.8%), קרנות אנרגיה וקומודיטיס בחו"ל (9.2%), קרנות מניות אסיה (8.7%) וקרנות מניות סין (6.4%). קרנות מניות ארה"ב הסתפקו בעלייה של כ-3.7%.
 
|   איגרות החוב הקונצרניות נהנו החודש מעליות שערים חדות בתוך פרק זמן קצר, שהחזירו כ-75% מהפסדי הקרנות בשנת 2011. בסיכום חודש ינואר רשמו הן הקרנות הקונצרניות והן קרנות אג"ח כללי עלייה זהה בשיעור של כ-2.6%, וזאת לאחר שב-2011 ירדו בכ-3.5% בממוצע. בלטו לטובה החודש קרנות ה-HIGH YIELD עם עלייה של כ-4.3%, לצד קרנות התל-בונד צמוד מדד (1.8%+) וקרנות תל-בונד שקלי (2.2%+). קרנות אג"ח כללי מסוג 10/90 עלו החודש בכ-2.5%, כאשר קרנות עם סימן קריאה (!) בשמן זינקו בשיעור חד יותר, של כ-4.2%, בזכות חשיפה גבוהה יותר לאג"ח קונצרני שאינו בדירוג השקעה.
 
|   האפיק הממשלתי נהנה בחודש ינואר מהגיוסים הגבוהים ביותר בתעשיית קרנות הנאמנות וביצועיהן בהתאם: קרנות אג"ח מדינה כללי ללא מניות רשמו בסיכום חודשי עלייה של כ-1.0%, בעוד קרנות אג"ח מדינה כללי עם עד 10% מניות עלו בשיעור של כ-1.3%. בחלק הצמוד, רשמו קרנות אג"ח מדינה צמוד מדד עלייה של כ-1.0% בהובלת הקרנות לטווח ארוך (מעל 4 שנים) שזינקו בכ-1.8%.
 
|   בחלק השקלי נרשמו עליות שערים מתונות יותר החודש: הקרנות השקליות רשמו עלייה של כ-0.7%, כאשר הקרנות השקליות הכלליות תופסות את ההובלה עם עלייה של כ-1.0%, בעיקר בזכות החשיפה החלקית שלהן לאג"ח קונצרני שקלי בריבית משתנה. בחלק הקצר יותר, הקרנות הכספיות השקליות השיגו החודש תשואה חיובית של כ-0.25% נמוך במעט מהקרנות השקליות לטווח קצר (עד שנה) שרשמו עלייה של כ-0.3%, וזאת על רקע הורדת ריבית בנק ישראל ב-0.25% בחודש שעבר שהיטיבה יותר עם המק"מים הארוכים.
 
|   בגזרת המט"ח נרשמו, כאמור, ירידות שערים, על רקע תיסוף של כ-2.3% בשער השקל אל מול הדולר ותיסוף של כ-0.3% כלפי האירו. בהתאם לכך הקרנות הכספיות הדולריות רשמו החודש ירידה של כ-2.3%. גם בקרנות אג"ח חו"ל הייסוף קיבל ביטוי כאשר קרנות אג"ח בחו"ל דולריות ירדו בשיעור של כ-0.8% בעוד קרנות אג"ח כללי בחו"ל, שגמישות בבחירת שוקי האג"ח והחשיפה המטבעית לחו"ל, ולחלקן יש גם חשיפה מנייתית קלה, עלו בכ-1.2%.
 
|   טבלת 10 הקרנות הטובות ביותר בסיכום חודש ינואר 2012 מכילה בעיקר קרנות מנייתיות, בדגש על קרנות מניות שווקים מתעוררים, קרנות מניות כללי בחו"ל וקרנות אנרגיה, סחורות וזהב בחו"ל.
 
 
הקרנות הבולטות לטובה ולרעה בחודש ינואר 2012
 
טבלה מספר 1:  10 הקרנות הטובות ביותר – ינואר 2012
 
מס'
שם הקרן
מנהל הקרן
מדיניות השקעה
חשיפה
תשואה ב-%
 
 
 
 
 
 
1
איילון סימודן קומודיטיס ללא מניות
איילון
אנרגיה וסחורות (חו"ל)
5E
21.4
2
מגדל הודו
מגדל שוקי הון
מניות שווקים מתעוררים
4D
17.4
3
מגדל דיקלה תורכיה
מגדל שוקי הון
מניות שווקים מתעוררים
4D
14.5
4
נאסד"ק כפליים
מגדל שוקי הון
ממונפת בסיכון גבוה (נאסד"ק)
6F
14.3
5
מיטב זהב
מיטב
זהב
5D
12.5
6
יובנק רוסיה ומזרח אירופה
U בנק
מניות שווקים מתעוררים
4D
12.4
7
אי.בי.אי גלובל אקוויטי
אי.בי.אי
מניות כללי בחו"ל
4D
12.3
8
KZI אג"ח
KZI (הוסטינג)
אג"ח בארץ- כללי
1B
12.1
9
מיטב רוסיה
מיטב
מניות שווקים מתעוררים
4D
12.0
10
KZI מניות גלובליות
KZI (הוסטינג)
מניות כללי בחו"ל
4D
11.0
 
 
טבלה מספר 2:  10 הקרנות הגרועות ביותר – ינואר 2012
 
מס'
שם הקרן
מנהל הקרן
מדיניות השקעה
חשיפה
תשואה ב-%
 
 
 
 
 
 
1
מודלים לונג דולר פי 5
מודלים
ממונפת בסיכון גבוה (דולר)
0E
-11.6
2
דש מט"ח כפליים
דש
מט"ח מקומי (אגרסיבית) 
0E
-3.8
3
כלל דולר אגרסיבית
כלל פיננסים
אג"ח דולר (אגרסיבית)
0E
-3.8
4
מגדל דולר אגרסיבית
מגדל שוקי הון
דולר מקומי (אגרסיבית)
0E
-3.6
5
תטא חוזים ואופציות לכל מזג אוויר
תטא (הוסטינג)
ממונפת בסיכון גבוה
6F
-2.5
6
מגדל כספית נקובה בדולר
מגדל שוקי הון
כספית דולר (נקוב דולר)
0D
-2.3
7
פסגות כספית פמ"ח דולרית
פסגות
כספית דולר
0D
-2.3
8
מיטב כספית דולרית
מיטב
כספית דולר
0D
-2.2
9
הראל פיא כספית נקובה בדולר
הראל-פיא
כספית דולר (נקוב דולר)
0D
-2.2
10
הראל פיא פצ"מ נזיל
הראל-פיא
כספית דולר
0D
-2.2
 
מקרא חשיפות
מספר סידורי
חשיפה
מנייתית
מספר סידורי
חשיפה
מט"חית
0
ללא חשיפה
0
ללא חשיפה
1
עד 10%
A
עד 10%
2
עד 30%
B
עד 30%
3
עד 50%
C
עד 50%
4
עד 120%
D
עד 120%
5
עד 200%
E
עד 200%
6
מעל 200%
F
מעל 200%
 
 
 
הערות:
1. כל התשואות הינן נומינליות אלא אם כן צוין אחרת.
2. קרנות המיועדות לתושבי חוץ לא נלקחו בחשבון בטבלאות הקרנות הטובות והגרועות.
3. חברת "מיטב" הינה חברת אחות ל"מיטב ניהול קרנות נאמנות". כתבה זו אינה מהווה בשום מקרה ייעוץ או המלצה להשקעה בקרנות נאמנות בכלל, או בקרנות נאמנות ספציפיות בפרט.
4. בהשוואה בין תשואות הקבוצה למדד היחס יש להביא בחשבון שחלק (אמנם לא גדול) מהקרנות הן חייבות, מה שעשוי להטות את ההשוואה במידת מה לטובת הקרנות הפטורות או לטובת החייבות בהתאם למגמות בשוק. כך גם לגבי עצם ההשוואה למדד היחס.
 
מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.
 
 
כתבות נוספות בנושא קרנות הנאמנות:

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות
הקרנות המסורתיות ממשיכות במסע הגיוסים, ואף מעלות את הקצב לסכום הנאמד בכ-630 מיליון ₪ בשבוע שעבר, ו-1.15 מיליארד ש"ח מאז תחילת החודש ברקע: עליות שערים בשוקי המניות ומגמה מעורבת באגרות החוב
באדיבות מורן צביק מורן צביק 19/2/2017
 
סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות. סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות.
ירידה בקצב הגיוסים בקרנות המסורתיות לסכום הנאמד בכ-280 מיליון ₪ בשבוע שעבר, ו-1.38 מיליארד ש"ח מאז תחילת החודש
באדיבות מורן צביק מורן צביק 23/1/2017
 
סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות
ברקע: מגמה חיובית בשוקי המניות ואגרות החוב
באדיבות מורן צביק מורן צביק 8/1/2017
 
סיכום מתחילת החודש של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות סיכום מתחילת החודש של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות
חודש נובמבר נפתח עם פדיונות כבדים בקרנות המסורתיות: כ-850 מיליון ₪* במוקד: אפקט טראמפ בשוק האג"ח, ומגמה חיובית בשוקי המניות בעקבות בחירתו
באדיבות מורן צביק מורן צביק 13/11/2016
 
סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות  באוקטובר ומאז תחילת השנה סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות באוקטובר ומאז תחילת השנה
• תעשיית קרנות הנאמנות הניבה למשקיעים תשואה חיובית ממוצעת של 0.1% בסיכום חודש אוקטובר. • התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-2.4%, בנטרול הקרנות הכספיות (אפס תשואה).
באדיבות מורן צביק מורן צביק 3.11.2016
 


כתבות וידאו בנושא קרנות הנאמנות:


שלח לחבר  שתף ב:   פייסבוק     Twitter     LinkedIn     חדש HOT     שווה קריאה גרסא להדפסה

 

 הצעות קרן נאמנות  
 
 
תכנון פנסיה הצעה למשכנתא 
ביטוח משכנתא משכנתא VIP
מיחזור משכנתא  ליווי לקבלת משכנתא
 
 
 מחשבוני קרן נאמנות   עוד מחשבונים  
 
    מחשבון משכנתא     מחשבון חיסכון
    מחשבון זכאות     מחשבון הטבות מס
    מחשבון מס רכישה     מחשבון גרייס
 
 

פרסומות

הצעה לפרסום במדור

 
 מומלצים
 
    מדד המחירים לצרכן
    ריבית בנק ישראל
    ניתוח שוק
    סקירת שוק
    סקירה עולמית
    תשואות קופות הגמל
    תשואות קרנות נאמנות
    תחזיות מט"ח

    ערוץ TV 

    מחירי השכירות
    עיצוב הבית
    שוק ההון 2011
    רפורמה בקופות הגמל
תמי 4
הגיע הזמן להתקדם
 
מסחר במט"ח
מסחר במט"ח
 
וואלה טורס
החופשה הבאה שלכם
 
קורס בשוק ההון
קורס בשוק ההון
 
 סקירות שוק ההון  
 

רוני אפטר

  רוני אפטר, אחראי על קשרי יועצים במיטב בית השקעות

בועז אילון

  בועז אילון, מנכ"ל תטא 1
בית השקעו
ת  

צבי סטפק

  צבי סטפק, מנהל השקעות ראשי במיטב בית ההשקעות  

רון אייכל

  רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי במיטב בית השקעות  

אריה טל

  אריה טל, אנליסט ראשי באלומות ספרינט בית השקעות  

שרון גייזלר

  שרון גייזלר, מנהלת תיקי השקעות במיטב בית השקעות  

ניר זוננברג

  ניר זוננברג, אנליסט בכיר בבית ההשקעות מיטב  
 
אינדקס
 
 
אודות
 
 
שת"פ
 


קואליטי נט - בניית אתרים
כל הזכויות שמורות לבית הפיננסי © 2005